Kömürler çeşitli şekilde sınıflandırılabilir. Ama üç ana kömür çeşidi vardır; taş kömürü, antrasit, linyit tir. Bunların arasında en değerli olan Antrasit olandır ve %95 i karbondan oluşmaktadır. En sert kömür türü olduğu için yandığında ısıyı en fazla verir.

Kalan iki kömür çeşidi olan Taş kömürünün %70 i Linyitin ise %50 sinden daha az olan kısmı karbondur. Kömürün oluşumu çok eski yıllara dayanmaktadır. Jeolojik olarak baktığımızda kömürlerin yaşları 400 milyon yıl ile 15 milyon yıl arasında değişim göstermektedir. Genel olarak yaşlı olan kömürler daha kaliteli olup daha iyi ısı vermektedir. Kömür eski zamanlardan bu yana enerji üretimi, ısınma, sentetik boyaların çözümlerin,ilaçların hazırlanma esnasında ve daha birçok yerde kullanılmıştır.

Kömürün bu önemli yerini anlamış olarak kömür sektörüne atılım yaparken daima en iyisini ve kalitelisini sunmayı kendimize borç bilerek Hoşcanlar Kömür ismi ile piyasada yerimizi aldık. Aldığımız kaliteli kömür bayilikleri ile şimdi hizmet kalitemizi genişletmiş bulunmaktayız. Süperkok kömürleri genel olarak evde yakılmak için kullanılan kömür markasıdır. Süperkok kömürleri dışında bayiliğini aldığımız diğer kömür markamız ise İnterkarbon kömür markasıdır. İnterkarbon kömürleri evde yakılmak için kullanıldığı gibi sanayi tesislerinde de yaygın olarak kullanılan bir kömür markasıdır. Dünyayı daha zehirleyecek ve zehirli gazları en az olan kaliteli kömür markaları ile Hoşcanlar Kömür olarak sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz.